Na blogu można znaleźć poradniki, jak dobrać krawat do koszuli. Natomiast elegancka koszula i dobry krawat to nie zawsze wszystko. Do tego zestawu należy jeszcze dodać garnitur. Niektórzy uważają, że nie ma eleganckiego garnituru bez dobrze dobranego krawata, bo tak jak w damskim świecie to i w męskim dodatki mają coraz to większe znaczenie. Idealna stylizacja to dobrze skrojony garnitur, elegancka koszula i dopasowane dodatki jak krawat (kliknij tu, aby zobaczyć) poszetka (kliknij tu, aby zobaczyć) oraz spinki do mankietów (kliknij tu, aby zobaczyć).

Przedstawimy kilka praktycznych porad dla panów uwzględniając najbardziej popularne modele garniturów.

Jaki krawat do granatowego garnituru?

Klasyką gatunku będzie granatowy garnitur i biała koszula, a do takiego zestawu najlepiej sprawdzą się krawaty w odcieniach szarości, fioletu, bordo, czerwonego i granatu. Do granatowego garnituru z niebieską koszulą warto dopasować krawat w odcieniach brązu, granatu i ciemnozielonego. W przypadku gładkiego garnituru i koszuli najlepiej będą się prezentować krawaty we wzory, które nadadzą stylizacji charakteru: w szczególności te z motywem florystycznym czy paisley. Pamiętajmy, że najbardziej eleganckim dodatkiem będzie krawat jedwabny:  (kliknij tu, aby wybrać swój model).

Jaki krawat do czarnego garnituru?

Czarny garnitur jest postrzegany za najbardziej elegancki i przeznaczony głównie na specjalne okazje, dlatego najlepiej będzie się prezentował ze stonowanymi krawatami w kolorach szarości, bordo, ciemnej zieleni czy też samej czerni (kliknij tu, aby wybrać swój model).

Jaki krawat do szarego garnituru?

W tym przypadku mamy najwięcej możliwości, ponieważ do szarego garnituru pasuje każdy krawat: ten jasny, ciemny z mikrowzorem i zarówno te z fantazyjnymi i krzykliwymi wzorami (kliknij tu, aby wybrać swój model).

Jaki krawat do garnituru w kratę lub prążki?

Oczywiście zawsze do takiego zestawu będzie pasował gładki krawat w uniwersalnym kolorze jednakże warto poeksperymentować i podkreślić swój wizerunek poprzez dobór krawata ze wzorem – najlepiej z mikrowzorem – sprawdzą się drobne wzorki, cienkie paski czy małe kropki (kliknij tu, aby wybrać swój model).

Pamiętaj, że możesz odświeżyć swoją stylizację i garnitur zakładając nowy krawat – ten mały dodatek pozwoli zmienić wizerunek Twojego garnituru, dlatego warto mieć w szafie przynajmniej kilka sztuk, najlepiej jedwabnych bo to właśnie krawaty jedwabne są najbardziej wytrzymałe (kliknij tu, aby wybrać swój model).