• Kategorie
  • Szukaj
  • Kolekcja Fryderyk Chopin

Kolekcja Fryderyk Chopin

 image

 

 

Polonez Op. 53"

 

W edycji naszych muzycznych apaszek z ekskluzywnego jedwabiu, oprócz Stanisława Moniuszki, czołowe miejsce zajmuje inny genialny kompozytor – Fryderyk Chopin. Umieściliśmy na apaszce i szalu linię melodyczną Poloneza Op. 53 oraz kopię własnoręcznego podpisu kompozytora.

"Rodem Warszawianin, sercem Polak, a talentem świata Obywatel" – pamiętamy ten słynny nekrolog autorstwa Cypriana Kamila Norwida.

 

To prawda, Chopin swoje serce oddał Polsce. W końcu spoczęło w kościele Św. Krzyża w Warszawie. Co niezwykle przejmujące, jego serce w sensie dosłownym – narodowa świętość Polaków, ukrywane było podczas wojny w naszym Milanówku, na plebanii parafii św. Jadwigi. Przechowywano je w szklanym naczyniu w czarnej kasecie i drewnianym pudełku.

„Warszawa płonęła, Warszawa walczyła, a opodal tu w Milanówku cisza… i nieraz przychodzili i Polacy, i Niemcy, by pokłonić się sercu Chopina… Bywało też, że ktoś grał na pianinie jego muzykę. I ten straszny kontrast…, tam tragedia Warszawy, a tu cisza Milanówka i Chopin, i jego serce”. (słowa ks. biskupa Modzelewskiego podczas uroczystej Mszy Św. w dniu poświęcenia tablicy pamiątkowej 19 października 1986 roku).

Chopin znajduje szczególne miejsce w narodowej tożsamości całej Polski, ale i Milanówka z osobna, odciskając bezpośrednio swój ślad w tym mieście. Urodził się też nieopodal - w Żelazowej Woli, zaledwie 40 km od Milanówka.

 

W naszej ofercie muzycznych apaszek znajdą Państwo produkty o wymiarach 85x85 cm, 67x67 cm, 55x55 cm.

Do tego także poszetki męskie oraz szale damskie 170x45 cm.