Jak dobrać krawat do koszuli?

To pytanie, które często nurtuje wielu panów, a także panie, które pomagają swoim partnerom w doborze krawatów. Często przed zakupem krawata zadajemy sobie mnóstwo pytań: jak dobrać krawat do koszuli, by wyglądał dobrze i elegancko? Czy ten krawat będzie pasował to tej koszuli? Jak połączyć wzór na krawacie i wzór na koszuli? Który model krawata będzie najlepszy? Na te i wiele innych pytań wbrew pozorom odpowiedzi są proste jeśli zapamiętamy kilka zasad.  Pierwszą podstawową zasadą przy wyborze krawata powinno być: „zwracajmy uwagę na kolorystykę”, gdyż ona ma największe znaczenie przy odbiorze naszej stylizacji. Podążając za tą zasadą warto wiedzieć o kilku dodatkowych radach:

  • Unikajmy łączenia koszuli i krawata w tym samym odcieniu, gdyż może to spowodować efekt ujednolicenia i tzw. „jednej plamy” .

Jeśli nie łączyć tych samych kolorów, to jak je dopasować?

  • Najlepiej, by koszula i krawat były w kontrastowych kolorach, dzięki czemu podkreśli to charakter każdej męskiej stylizacji. Przez długi czas istniało przekonanie i zasada, iż krawat powinien być zawsze ciemniejszy od koszuli, jednakże moda jest zmienna i teraz można już łączyć ciemne i jasne kolory w dowolnej konfiguracji. W przypadku naszego duetu: krawat i koszula ważne by różniły się od siebie kolorem i nie ma znaczenia, które będzie ciemniejsze.

A co z krawatem we wzory? Czy krawat we wzory pasuje do każdej koszuli?

  • Krawaty we wzory to najbardziej popularne modele, których w naszym sklepie jest ogromny wybór (kliknij tu, aby zobaczyć jedwabne krawaty we wzory). Są znacznie ciekawsze od tych jednolitych, gdyż potrafią doskonale podkreślić charakter mężczyzny, dodają wyrazistości stylizacji i przyciągają uwagę innych.
  • Przy wyborze krawatu we wzory pojawia się pytanie, czy dobierać krawat do koszuli czy jednak koszulę do krawata? i tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Ważne, by znów pamiętać o zasadzie kontrastowych kolorów. Ponadto do gładkiej koszuli możemy dobrać krawat w dowolny wzór. W przypadku koszul we wzory pamiętajmy, by nie łączyć tych samych wzorów np. paski + paski czy krata + krata. Dobrze łączyć drobne wzory tzw. Mikro wzór z dużymi i wyraźnymi wzorami, a także wzory o intensywnym położeniu z tymi rozstawionymi luźno.

Duet koszula i krawat pozwoli każdemu mężczyźnie wyglądać elegancko i męsko. Ponadto warto taki zestaw ubierać na co dzień i wprowadzić go jako casualową stylizację, a nie tylko na formalne okazje, uroczystości czy do pracy.   

Pełna kolekcja krawatów jedwabnych z Milanówka z kolekcji Luma Milanówek dostępna w naszym sklepie (KLIKNIJ TU, ABY ZOBACZYĆ).