Jedwab ma swoje początki w Chinach i odegrał znaczącą role w kulturze światowej. Historia produkcji jedwabiu to jedna z najciekawszych opowieści, która była inspiracją dla wielu pisarzy.

Interesującą pozycją przedstawiającą historię Chin, a tym samym historię Jedwabiu jest „Historia chińskiej cywilizacji Historia jedwabiu” napisana przez Gong Li, która przedstawia intrygujące fakty historyczne w sposób niezwykle ciekawy, a przy tym skłaniający do myślenia. Ponadto ta dwujęzyczna powieść zawiera mnóstwo nietuzinkowych ilustracji.

Kolejną książką, która pomoże nam poznać jedwab jest „100 pytań o jedwabiu”. To opracowanie zbiorowe wydawnictwa „Kwiaty Orientu” odpowiada na wszystkie pytania dotyczące historii, produkcji i tworzenia  tej wyjątkowej tkaniny. To obowiązkowa pozycja dla każdego fana jedwabiu.

Perłą wśród miłosnych powieści jest „Jedwab” Alessandro Baricco. To  światowy bestseller i jedna z najlepszych włoskich powieści. Główny bohater francuz Hervé zajmuje się sprzedażą jedwabników, co w dobie pandemii nie jest łatwe, dlatego zaczyna podróżować. W Japonii poznaje fascynującą kobietę i od tej chwili za wszelką cenę będzie dążył do spotkań z nią. Nieprzewidywalna, a zarazem wciągająca miłosna powieść z jedwabiem w tle jest idealną pozycja dla miłośników literatury pięknej.

W/w tytuły pokazują jak wyjątkowy i wspaniały jest jedwab, dlatego już teraz zajrzyj do sklepu Luma Milanówek i wybierz dla siebie produkt z tej niepowtarzalnej tkaniny.